Okapniki Balkonowe

Aktywne filtry

Okapniki Balkonowe

Prezentowane w ofercie sklepu internetowego eListwy.pl okapniki balkonowe to rozwiązanie, które jest nie tylko przydatne, ale wręcz niezbędne, jeśli chce się mieć pewność, że woda nie będzie podciekać pod wyłożoną na balkonie czy tarasie nawierzchnię. Profil balkonowy najczęściej produkuje się z odpornego na wilgoć metalu, co sprawia, że łatwo opiera się negatywnym czynnikom atmosferycznym. Jednak to nie jedyna funkcja, jaką spełniają listwy balkonowe. Stanowią one również wykończeniowy akcent, dzięki czemu strefa ta sprawia wrażenie kompletnej. Szukasz takich materiałów do swojego domu? Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu!

Do czego służą okapniki balkonowe?

Prezentowane w tym miejscu okapniki tarasowe to rozwiązanie pozwalające przede wszystkim zwiększyć trwałość tarasu. Remontując go lub budując nowy balkon, często inwestuje się w efektowne, droższe już płytki, które mają przetrwać nawet trudne warunki atmosferyczne. Jeśli jednak zaniedba się ich zabezpieczenie przed wilgocią – wówczas szybko może się okazać, że po kilku miesiącach czy latach będą one podciekać wodą i odchodzić od powierzchni. Okapniki balkonowe to prosta, acz skuteczna metoda przeciwdziałająca takiemu zjawisku.

Zabezpieczona przez profil balkonowy krawędź chroniona jest nie tylko przed podciekaniem. Listwy balkonowe skutecznie wzmacniają również całą konstrukcję, chroniąc brzegi podłoża tej strefy wypoczynkowej przed mechanicznymi uszkodzeniami. Wynika to z ich specyficznej budowy – z jednej strony cechuje je szerszy wpust, który wchodzi między podłoże a płytkę, z drugiej – pionowy element, zazwyczaj z niewielką nakładką na krawędź płytki i daszek, pozwalający spokojnie ściekać wodzie po pochyłej powierzchni.

Czemu warto zainwestować w profil balkonowy?

Dobre okapniki tarasowe skutecznie chronią te elementy przed zniszczeniem. Ponadto, jeśli np. taras umieszczony jest na budynku, to w przypadku braku takiego elementu, woda może zacząć wnikać w strukturę ściany. To z kolei oznacza, że w pomieszczeniu poniżej zaczną wychodzić zacieki. To zaś prosta droga nie tylko do osłabienia konstrukcji, ale i pojawienia się grzyba i pleśni, które są niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Ich usunięcie zaś nierzadko wiąże się z koniecznością zbijania ścian do gołych murów. Okapniki balkonowe skutecznie chronią przed takimi zjawiskami, zabezpieczając mury przed wnikaniem w nie wody z góry.

Warto wiedzieć, że profil balkonowy to również dodatkowy element ozdobny. Mogą więc doskonale zgrywać się m.in. z listwami dekoracyjnymi ozdobnymi do płytek. Z drugiej strony, jeśli nie pasuje on do Twojej wizji np. balkonu z balustradami szklanymi (sprawdź wówczas nasze profile do szkła) – zawsze możesz wybrać model w wersji mini, który praktycznie w ogóle nie rzuca się w oczy.

Znajdź listwy balkonowe dla siebie!

Gwarantujemy, że wybierając listwy balkonowe, dostępne w tym sklepie online, zyskasz skuteczne zabezpieczenie płytek, jak i ścian przed zawilgoceniem. Unikniesz w ten sposób zacieków na elewacji, odpadającej glazury oraz wielu innych negatywnych skutków. Okapniki tarasowe jednak to nie wszystko, co kupisz w naszym sklepie. Mamy także inne materiały wykończeniowe, w tym m.in. profile schodowe. Sprawdź nasz asortyment już teraz!

 

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło