Listwy progowe drewnopodobne

Aktywne filtry

Listwy progowe drewnopodobne

Jeśli decydujesz się na wymianę podłogi w domu lub kładziesz nową od podstaw – przydatnym rozwiązaniem mogą być listwy progowe drewnopodobne. Tego typu rozwiązania są zalecane np. w miejscach, gdzie dochodzi do styku dwóch różnych typów nawierzchni lub różnych poziomów podłoża. Z jednej strony świetnie maskują linię łączenia między nimi, z drugiej – tworzą płynne przejście między różnymi okładzinami, np. w miejscach, gdzie płytki łączą się z panelami lub klepki podłogowe mają odmienne wzory. To także skuteczna osłona, chroniąca przed gromadzeniem się brudu w przerwach między okładzinami. W naszej ofercie znajdziesz listwy progowe drewnopodobne, jak i w różnych kolorach. Zachęcamy już teraz do zapoznania się z asortymentem.

Listwa progowa – dlaczego warto w nią zainwestować?

Trwałość zastosowanej na podłodze nawierzchni zależy od różnych czynników. Z jednej strony – dużą rolę odgrywa sama jakość materiału, na jaką się zdecydujesz. Dobre kafle i panele niezaprzeczalnie będą lepsze od ich tanich odpowiedników. Z drugiej jednak i one mają swoje słabe punkty, gdzie łatwiej ulegają uszkodzeniu. Najczęściej do zniszczenia okładziny podłogowej dochodzi na jej krawędziach. Właśnie z tego powodu najlepiej zastosować elementy osłaniające, takie jak listwy progowe drewnopodobne, jakie znajdziesz w naszej ofercie. Podobnie jak listwy dekoracyjne ozdobne do płytek są one prostym, a przy tym skutecznym sposobem na zamaskowanie szczelin między podłożami, a z drugiej strony – dobrą metodą, by ochronić krawędzie ceramiki podłogowej i paneli przed uszkodzeniem.

Warto zauważyć, że tego typu listwy mogą zwiększyć bezpieczeństwo domowników, jak i gości, pojawiających się w domu. Chodzi w szczególności o sytuację, gdy wymienia się podłogę w tylko jednym pomieszczeniu. Wówczas mogą pojawić się różnice wysokości takich podłoży. Półokrągłe lub łukowate listwy progowe drewnopodobne sprawiają, że przejście między oboma pomieszczeniami jest znacznie łagodniejsze, a dzięki temu, że są one pochylone – wówczas trudniej się potknąć. Z drugiej strony – nastąpienie na taki profil również nie będzie powodowało bólu – czyli odwrotnie niż w przypadku, gdyby taki uskok pozostał nieosłonięty. Ponadto tego typu rozwiązania mają jeszcze jedną, praktyczną zaletę – w ten sposób zapobiega się gromadzeniu kurzu i innych zabrudzeń w szczelinie. Lepiej chronią też posadzkę przed wilgocią.

Listwa progowa do różnych nawierzchni

Przede wszystkim jednak listwy progowe drewnopodobne stanowią świetne rozwiązanie estetyczne, jakie tworzy idealne przejście między różnymi typami podłoży. Takie modele doskonale komponują się z panelami drewnianymi, rozdzielając je np. od gresu czy terakoty. Brak takich profili lub innych listew wykończeniowych do podłóg może skutkować mało estetycznym efektem pod postacią szerokich szczeliny między obiema nawierzchniami. Warto przy tym pamiętać, że takie elementy nie powinny być dobrane dowolnie – w przypadku posadzek drewnianych lub paneli drewnopodobnych, listwy muszą pozwolić im na „pracę” pod wpływem temperatury i wilgoci. Dlatego zarówno profile dylatacyjne i łączące, jak i listwy progowe drewnopodobne muszą być dostosowane do potrzeb konkretnej okładziny podłogi.

Listwy progowe z aluminium i nie tylko

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór takich elementów. Mamy profile wkręcane na kołki, jak i samoprzylepne, wyprodukowane m.in. z anodowanego aluminium, a do tego w różnych kształtach, co wpływa na sposób montażu. Wykończone okleiną drewnopodobną w takich deseniach jak dąb, buk czy orzech z pewnością dopasują się do konkretnych oczekiwań Klienta. Gwarantujemy, że wybierając listwy oferowane przez nasz sklep internetowy, wybierasz produkty wykonane z dbałością o najwyższą precyzję.

Sprawdź listwy progowe dostępne w naszej ofercie

Już teraz zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu. Zarówno listwy progowe drewnopodobne, jak i inne elementy, jakie tu kupisz, zapewnią Ci efektowne wykończenie Twoich wnętrz. Różne kolory i wzory sprawiają, że doskonale komponują się one z odmiennymi typami aranżacji. Chcesz wiedzieć więcej na temat proponowanych rozwiązań? Nasi pracownicy chętnie pomogą Ci dobrać najlepsze warianty. Zapraszamy!

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło