Profile dylatacyjne i łączące

Aktywne filtry

Profile dylatacyjne i łączące

W naszej ofercie znajdziesz profile dylatacyjne do płytek oraz paneli. To listwy, jakie pozwalają wykończyć solidnie, a z drugiej strony – efektownie podłogi, jak i ściany. Produkty te stanowią ważny element całej powierzchni, pozwalający prawidłowo pracować okładzinom wskutek osiadania budynku, jak i działania innych czynników, w tym wilgoci oraz temperatury. Z drugiej strony oferowane przez nasz sklep listwy stanowią dobre maskowanie dla szczelin, chroniąc je również przed wnikaniem wilgoci. W prezentowanym asortymencie dostępne są profile łączące do płytek ścienne, jak i podłogowe, dzięki którym efektownie wykończysz wnętrze. Są one zarówno ze stopów metali, jak i wysokogatunkowych tworzyw, w tym PVC. Szukasz takiego rozwiązania dla siebie? Sprawdź już teraz profile dylatacyjne do płytek, sprzedawane przez nasz sklep internetowy.

Profile do wykończenia podłóg i ścian

Szczeliny między różnymi powierzchniami są istotnym elementem konstrukcyjnym, pozwalającym pracować materiałom m.in. wskutek zmian wilgotności i temperatury. Dzięki nim podłogi nie wykrzywiają się i nie pękają. Z drugiej strony mogą one być drogą, którą pod płytki lub panele do materiału wiążącego dostaje się wilgoć, osłabiająca wiązanie okładzin z podłożem. Profile dylatacyjne do płytek natomiast skutecznie blokują przepływ wody pod materiały, a jednocześnie pozwalają zachować funkcję szczelin między poszczególnymi elementami podłoża. Dodatkowo świetnie maskują nieestetyczne przerwy, tworząc elegancką nawierzchnię – zarówno poziomą, jak i pionową.

Oferowane przez nasz sklep online profile łączące ścienne do płytek to dobre rozwiązanie zarówno do domów, jak i np. lokali usługowych. Wykonane z wysokiej jakości surowców są odporne na działanie wilgoci, jak i innych negatywnych czynników. Mogą posłużyć zarówno do wyznaczania poszczególnych stref, jak i oddzielania ich od siebie. Zarysowują wyraźną, a przy tym nienachalną wizualną granicę między nimi, bez zabierania miejsca, tak jak robią to np. ściany czy półścianki. Znakomicie więc spisują się np. przy łączeniu różnych typów nawierzchni – np. paneli i płytek. Podobne zadanie spełniają listwy wykończeniowe do podłóg, jakie również znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego.

Kiedy opłaca się montaż listew dylatacyjnych?

Tego typu rozwiązania konstrukcyjne są polecane m.in. w momencie, gdy scala się dwa różne pomieszczenia w jedno. Popularne łączenie np. kuchni z jadalnią lub salonem sprawia, że zyskuje się duże i widne otwarte przestrzenie. Tak czy inaczej – każda z tych stref powinna być odpowiednio wytyczona, nawet jeśli nie ma między nimi fizycznych barier. Z tego powodu często stosuje się różne rodzaje nawierzchni. Aby skutecznie zamaskować przerwy między nimi, wykorzystuje się właśnie profile dylatacyjne do płytek.

Warto wiedzieć, że takie listwy służą nie tylko maskowaniu tych przerw, ale i chronią krawędzie przed potencjalnymi uszkodzeniami. To także dobre rozwiązanie w przypadku, gdy między poszczególnymi pokryciami podłoża występują różnice wysokości. Dzięki zastosowaniu takich listew tworzy się łagodny spad.

Dobór listwy dylatacyjnej – jak kupić właściwy produkt?

Zarówno listwy dylatacyjne, jak i profile łączące ścienne do płytek dobiera się przede wszystkim do konkretnej estetyki. Mogą one stanowić np. dopełnienie wzoru kafelek lub paneli, jakie znalazły się na danej powierzchni albo efektownie z nimi kontrastować, wyraźnie zarysowując granicę między poszczególnymi strefami wnętrza. Dzięki temu, że w naszym sklepie są one dostępne m.in. w kolorach szarości, stali czy złota, dobierzesz takie listwy, jakie pasują do Twoich oczekiwań. Ponadto w ofercie nie zabrakło różnych modeli profili. Oferujemy listwy samoprzylepne, jak i z wpustami pod kafle lub panele.

Wybierz profile dylatacyjne do płytek w naszym sklepie!

Interesują Cię profile łączące ścienne do płytek? Czy raczej chcesz kupić profile dylatacyjne do płytek podłogowych? Już teraz sprawdź, co może zaproponować sklep online eListwy.pl. Gwarantujemy, że w asortymencie znajdziesz szeroki wybór takich produktów. Ponadto warto zwrócić uwagę na listwy narożne do płytek ściennych, jakie będą doskonale korelować z takimi rozwiązaniami, a także dostępne w ofercie środki do montażu i pielęgnacji listew i profili, dzięki którym trwale je zamontujesz. Masz pytania w sprawie oferowanych produktów? Napisz do nas!

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło